Zapojíte se do průvodu strašidel?

PÍSEK – Chodit v roztrhaných cárech a pomalovaných obličejích je zvykem už od 16. století. Postavy, představující duše zemřelých, putovaly od stavení ke stavení a vybíraly jablka či ořechy. Oblečte si i vy strašidelné masky, na cestu přibalte děsivé lucerničky a vydejte se strašidelnou pouť, při které zažijete mnohá dobrodružství!

Srocení strašidel a duchů proběhne na nádvoří Městské knihovny. Na programu budou děsivé písničky, malování na obličej a strašidelné taneční vystoupení. Odtud budete společně putovat k domu U koulí, kde vám strážkyně domu otevře ohnivou stezku mezi světy. Jakmile najdete své světlo, můžete pokračovat k bývalému hřbitovu u Trojice. Společně vejdete za bránu hřbitova kolem duchů zemřelých a vkročíte do kostela, kde bude prověřen váš strach, který umocní 356letý varhaník tesklivou skladbou. Pak se všichni s nově nabytou odvahou rozejdete do svých domovů, abyste zdárně překonali zimu a vše temné.

Připravte se na to, že během putování spatříte děsivé živé obrazy, které se ve vás budou snažit vyvolat strach. Pokud ale ohněm rozzáříte lucerničky a svíčky, zahřejete teplem a světlem všechny dušičky. Putování strašidel od stavení ke stavení začíná 29. října v 17 hodin na nádvoří Městské knihovny v Písku.