Na Táborsku v noci došlo ke střetu osobního auta s koněm

Na Táborsku v noci došlo ke střetu osobního auta s koněm (zdroj Policie ČR)

TÁBORSKO – Táborští dopravní policisté od dnešního dne vyšetřují dopravní nehodu. V noci na dnešek totiž došlo ke střetu osobního automobilu s koněm. Ten utekl z nedaleké farmy. Kůň bohužel náraz nepřežil, řidič a jeho spolujezdec z osobního automobilu se lehce zranili.

Nehoda se stala na silnici I/19 v katastru obce Dolní Hořice, mezi obcemi Chýnov a Lejčkov na Táborsku. „Pár minut po přelomu dne jel řidič osobního vozidla tovární značky Škoda Octavia, kdy mu do jízdní dráhy ze tmy náhle z pravé strany vstoupil kůň, kdy došlo ke střetu mezi ním a přední částí vozu. Kůň byl odhozen do příkopu, kde uhynul. Ve vozidle se zranili jak řidič, tak i spolucestující, naštěstí jen lehce,“ popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Provoz na této silnici byl na pár desítek minut omezen a strážci pořádku zajistili majitele uhynulého zvířete. Provedeným šetřením policisté navíc zjistili, že koně utekli z nedaleké farmy a tři z nich se pohybovali v blízkosti zmíněné hlavní trasy mezi Táborem a Pelhřimovem. Provoz na komunikaci byl z rozbřeskem dne zcela zprůjezdněn a další pobíhající koně si odchytil jejich majitel.

„Případ je vyšetřován pro podezření ze spáchání přestupku na úseku bezpečnosti a plynulosti v silničním provozu,“ dodal policejní mluvčí.