Marek Němec: Kvůli holce jsem dal do zubů nejlepšímu kamarádovi!

Herci Markem Němcem a Jan Dolanský se servali. Ručně tak v rolích primářů Hofbauera a Hofmana vyřeší pracovní neshody i přetlak způsobený jednou ženou, Kristýnou Leichtovou alias Alicí Hofmanovou. Oba herci na tuto scénu pečlivě trénovali. Němce na bitku o holku připravila škola života, Dolanský strávil hodinu a půl poctivým tréninkem.

Natáčení 1. MISE přivedlo herce Marka Němce, Kristýnu Leichtovou a Jana Dolanského do boxerského ringu, kde všichni tři změřili síly a předvedli výsledky svých tréninků, které kvůli natáčení podstoupili. „Točíme nenápadný velmi inteligentní souboj mezi Hofmanem a Hofbauerem možná trochu o přízeň ženy. Do držky dostanu já, zlomí mi žebro. Dolanský na to už asi hodinu a půl trénuje. Vypadá to, že se vykoupal v Isostaru (energetický iontový nápoj – pozn.),“ okomentoval pobaveně poctivý trénink svého kolegy herec Marek Němec. Jeho samotného na souboj připravil sám život. „Trochu se mi to v životě stalo, i já jsem musel dát na budku nejlepšímu kamarádovi. Líbal se s mojí Miluškou, to se nedělá. Vypadla mu plomba a byl z toho pěkný průser. Bylo to v 6. třídě. Bylo to naplánovaný, že to bude perfektní rána, ale byla to facka. Ty muka, které jsem prožíval, předtím, než jsem mu tu facku dal…,“ vzpomíná Marek Němec na svůj první souboj o přízeň ženy, který dopadl tak, jak to bývá, když se dva perou a třetí se směje. „Miluška je dneska, myslím, šťastně vdaná,“ dodal Němec.

Během natáčení dostaly svaly herců pěkně zabrat. „I tenhle banální trénink netrénovaného herce dost bolí,“ přiznává Kristýna Leichtová, která zkušeně nasadila boxerské rukavice. V ringu nestála poprvé. Herečka se totiž poté, co se stala objektem sexuálního napadení, věnovala bojovým sportům. „Já jsem nedělala box, ale když jsem byla mladší, dělala jsem jiné bojové umění, karate a allkampf-jitsu. To je něco jako krav maga. V každém bojovém umění se háže o zem nebo se do někoho mlátí. To je taková technika, že používáte různé způsoby, jak zneškodnit protivníka, když na vás jde s nožem,“ vysvětlila Leichtová, kterou trénink boxu, byť před kamerou, nadchl a nevyloučila, že by se mu věnovala i mimo seriál. Chce se po dětech opět dostat do formy a vidí v něm ještě jednu výhodu. „Box je návykový, zábavný a vyplavují se věci, co se vyplavovat mají, a když má člověk nějakou frustraci, je to ideální,“ dodala Leichtová.

V tréninkové hale boxu se zalíbilo i Markovi Němcovi. Ke čtyřicítce začal cvičit, chodit do klasické posilovny ale odmítá. „Musím se držet trochu v nějaké kondici. Všichni po čtyřicítce děláme tyhle věci, snažíme se, protože byl covid, takže nebylo nic, ubyla i představení, která drží člověka v kondici, proto musíme sami. Nikdy jsem moc nedřel, ale tohle čistí hlavu. Nechodím proboha do žádné posilovny, ale říkal jsem si, že sem bych chodil, protože tady nemá nikdo gel ve vlasech a nikdo tu nevoní,“ zhodnotil Němec.

Zdroj TV Prima