Co si vyberete z budějovického adventu?

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Víte, kdy do města dorazí vánoční strom a co vás čeká během adventu? Letošní Vánoce se ponesou v atmosféře muzikálových melodií a na adventním pódiu budou zářit muzikálové hvězdy!

Čtrnáct metrů vysoký stříbrný smrk dorazí na náměstí už 14. listopadu. Pokud chcete vidět, jak bude probíhat umístění tohoto stoletého macka, vydejte se tam kolem 11. hodiny. Jeho slavnostní rozsvícení je v plánu 27. listopadu v 16.30 hodin, avšak kulturní program začne už o den dříve. Vychutnat si vánoční atmosféru z nadhledu budete mít možnost z vyhlídkové věžičky, v jejímž přízemí najdete perníkový punč a upomínkové předměty s logem adventu. Rádi bruslíte? Pak si jistě užijete ledové kluziště vystavěné kolem Samsonovy kašny, které vám bude k dispozici až do 6. ledna. S většími dětmi můžete zajít do Ježíškovy dílny a společně si vytvořit nějakou originální vzpomínku na letošní svátky, menší jistě ocení vánoční kolotoč.

Vánoční atmosféru dotvoří na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích ručně vyřezávaný betlém i vánočně nazdobené pódium, na němž letos zazáří muzikálové hvězdy. Tak co si z letošní nabídky vyberete?