Na festivalu zimních filmů vám zima nebude

BLATNÁ – Pěkně v teple kinosálu můžete sledovat celkem šest filmů, které se účastní mezinárodního festivalu zimních cestovatelských a sportovních filmů Snow Film Fest. Nebo snad víte, kdo sjel první na lyžích z vrcholu K2, jak vypadá život na horské chatě a co čekat v okolí Middle Fork Salmon River v Idahu?

V úvodu vás polský režisér Slawomir Batyra ve filmu K2, The Impossible descent seznámí s prvním mužem, který dokázal sjet z vrcholu K2 na lyžích, Andrzejem Bargielem. Ve slovenském snímku Viktor Beránek – zamyslenia nad životom se společně s tímto rebelem dostanete až do Tater a krátký animovaný film Hors Piste vám představí dva nejlepší záchranáře široko daleko. S americkým filmem Float to Ski zavítáte až do dalekého Idaha na Middle Fork Salmon River a Persian Lines vás vezme kromě íránských hor také do místních ulic a tržišť.

Na závěr Snow Film Festu, který se v Kině Blatná koná 12. listopadu od 19. hodin, si vyrazíte s kamarády na skialpy. Deset dní, těžký batoh, puchýře a k večeři znova a znova instantní nudle. Nevěříte? Crossing Lebanon vás přesvědčí!