Na českobudějovickém výstavišti se tento týden znovu otevře očkovací centrum

Výstaviště v Českých Budějovicích (zdroj kraj-jihocesky.cz)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Očkovací centrum Nemocnice České Budějovice, a.s. obnoví provoz v prostorách pavilonu T1 českobudějovického výstaviště tento čtvrtek, to jest ve čtvrtek 18. listopadu. Potvrdil to hejtman Jihočeského krajem Martin Kuba.

„V téhle situaci, chceme maximálně usnadnit a zrychlit přístup Jihočechů ať už ke třetím posilovacím dávkám nebo k prvnímu očkování, o které narůstá zájem. Ten bude s velkou pravděpodobností pokračovat. V této chvíli je tak vysoký, že ordinace praktických lékařů i ambulance naší budějovické nemocnice nestačí tuto kapacitu v okrese České Budějovice pokrýt tak rychle, a komfortně, jak občané potřebují,“ uvedl hejtman Kuba.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Do konce listopadu bude střídavě v chodu miniOČKO v areálu nemocnice a velké OČKO na Výstavišti. Všichni, kteří mají aplikaci 2. dávky očkování naplánovanou do konce listopadu, ji budou mít aplikovánu v areálu nemocnice. Od 1. prosince se očkování již zcela přesouvá na Výstaviště České Budějovice.

„Během prvních čtyř dnů provozu nabídneme dostatek termínů pro doposud registrované zájemce o očkování, ať už jde o první nebo posilovací dávky očkování,“ uvedl generální ředitel Nemocnice České Budějovice Michal Šnorek.