Policisté na Prachaticku objevili pěstírnu konopí. Obviněný může jít do vězení až na 10 let

Pěstírna na Prachaticku (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – Proti jednapadesátiletému muži bylo zahájeno trestní stíhání. Je totiž obviněn z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Policisté totiž v jednom stavení na Prachaticku objevili pěstírnu konopí. Muž může za mřížemi strávit až deset let.

Jak uvedla policejní mluvčí Martina Joklová, obviněný od přesně nezjištěné doby roku 2020 do listopadu 2021 provozoval v jednom stavení na Netolicku pěstírnu konopí setého. „Při domovní prohlídce kriminalisté následně zajistili nejméně sto padesát šest rostlin konopí o velikosti deset až sto dvacet centimetrů,“ řekla Joklová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Konopí obviněný pěstoval za účelem výroby marihuany s následnou distribucí. „Z uvedeného množství rostlin by obviněný získal nejméně pět tisíc pět set šedesát devět gramů toxikomanicky využitelné sušiny marihuany a dále na stejném místě a v rodinném domě přechovával již usušenou marihuanu v prozatím přesně nezjištěném množství,“ doplnila policejní mluvčí.

V případě prokázání viny hrozí obviněnému trest odnětí svobody až na deset let. Trestní stíhání dál provádí prachatičtí kriminalisté, kteří obviněného vyšetřují na svobodě.