Zabere manželská terapie Vojty Kotka v novém filmu?

PRACHATICE – Zabere párová terapie Vojty Kotka na manželství Lenky Vlasákové a Stanislava Majera? Je skutečně maximální blízkost partnerů to pravé? Co když se velmi pevné objetí přemění ve škrcení? Ve filmu Kurz manželské touhy dostanete i odpověď na otázku, zda je možné držet tepnu omylem tři minuty!

Páry, toužící po návratu vášně a touhy do svého partnerství, přijedou na kurz ambiciózního párového terapeuta Mazla, který razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné. Jenže velmi pevné objetí se může snadno zvrhnout ve škrcení, škrcení v udušení a terapie v touhu po vraždě. Zvlášť když se napětí hromadí celé roky. Helena tak dlouho čelí výčitkám svého manžela, že jej tiskne málo, až ho jednou obejme příliš pevně. Udělala to schválně? Nebo jen podvědomě? Nebo to byla nešťastná náhoda? Zpočátku to možná neví ani ona sama. Může někdo někomu při vroucím objímání držet tepnu tři minuty omylem? A kdo je tady vinen? Helena? Sama oběť? Nebo jen ta blbá objímací metoda? Kolem sympatické hrdinky se stahuje smyčka, střet světa partnerských vztahů s logickou vyšetřovací mašinérií vyznívá komicky, ale pro hrdinku nemusí dopadnout dobře. Snad jedině kdyby se zjistilo, že i kriminalisti jsou jenom lidi.

Jisté je, že tomu pitomci, co si o to koledoval, už původní život nikdo nevrátí, ale prozřít můžou ostatní čtyři páry, které si sem původně přijely upevnit manželství. Na Kurzu manželské touhy v Kině Národka v Prachaticích budou mít 23. listopadu od 19.30 hodin možnost pochopit, že udržovat si prostor, svobodu a kyslík může paradoxně znamenat být si blíž. A toužit po sobě.