Jaký bude advent v Borovanech?

BOROVANY – Pokud trávíte závěr roku v tomto jihočeském městě, připravte se nejen na Ježíškovu poštovnu, řemeslný jarmark a rozvícení vánočního stromu spojené s barokním ohňostrojem, ale čeká vás i zpěv koled, či tematická výstava. A aby toho nebylo málo, hned zkraje nového roku můžete vyrazit na Tříkrálový koncert.

Začátek adventu obstará 28. listopadu Ježíškova poštovna, koledy, řemeslný jarmark a rozsvícení vánočního stromu, které doprovodí barokní ohňostroj. Na 1. prosince je připravena adventní beseda Květinový pokoj s bylinkářkou Radmilou Malinovskou a hned 5. prosince se těšte na rohatou nadílku s anděly. Během celorepublikové akce Česko zpívá koledy 8. prosince nebudete u vánočního stromu zpívat sami, protože vás tam doprovodí ŠNAPS – Školkový Neuvěřitelný Amatérský Pěvecký Sbor. Tradiční koncert žáků místní ZUŠ bude na programu 12. prosince a o týden později 19. prosince uvidíte živý betlém borovanských betlémářů. Poslední prosincovou akcí bude 28. prosince vánoční koncert ženského pěveckého sboru pod vedením Šárky Kodýmové s varhanním doprovodem Natálky Kubové.

Když už budete v borovanském klášteře, navštivte tam i výstavu Vánoční svátky o mnoho let zpátky, která bude přístupná od 24. listopadu do 22. prosince. A pokud budete chtít vstoupit s hudbou i do nového roku, vydejte se 8. ledna na Tříkrálový koncert!