Pomalu, ale jistě se blíží doba adventní, tedy čas návštěv. Tip na rychlý kávový dezert bez pečení

Foto: Rýdlová J.

Dlouhé zimní večery a také blížící se doba adventní bývá ve znamení návštěv. Je dobrým zvykem návštěvu nenechat o hladu a nabídnout ji něco dobrého k snědku. Jenže kde vzít čas na pečení a složité vychystávání dobrot? Pokud nechcete skončit se zákusky z marketu, ale toužíte svým blízkým předložit něco poctivě domácího, pak se může hodit recept na nepečený dezert.

Kávový dezert s čokoládovou polevou

Suroviny

200 g másla (hery)

500 g plnotučného tvarohu ve vaničce

2 vanilkové pudinky

cukr dle chuti

300 ml silné svařené kávy

sušenky typu BeBe (2 balení, pokud na jedno balení připadá 15 ks sušenek)

120 g čokolády na vaření

trocha kakaa

Foto: Rýdlová J.

Krém

Tvaroh a tuk vytáhneme z lednice s předstihem, protože jsou-li suroviny příliš studené, špatně se zpracovávají a mají tendenci přispět ke „zdrcnutí“ krému. Nejdříve uvaříme hustý kávový pudink. Připravíme si 300 ml silné kávy. (Pokud děláme turka, usazeninu scedíme a vyhodíme.) Takto připravenou kávu dáme do kastrůlku a přivedeme k mírnému varu. Zvlášť v hrníčku rozmícháme 2 sáčky vanilkového pudinku a cukr ve 250 ml studené vody a pak opatrně přidáváme do vařící kávy. Neustále mícháme, aby se nevytvořily hrudky. Po uvaření necháme vychladnout.

V mezičase rozmícháme v míse šlehačem máslo s cukrem a opatrně po menších dávkách vmícháme vlažný kávový pudink. Až jej všechen zapracujeme, přidáváme postupně tvaroh. Výsledkem by měl být hladký středně hustý krém.

Sušenky na plech

Foto: Rýdlová J.

Na menší plech vyložený pečicím papírem naskládáme sušenky cca 3×5 kusů a natřeme vrstvou krému. Takto střídáme vrstvy, dokud sušenky a krém nespotřebujeme. Dezert nakonec polejeme čokoládovou polevou a necháme uležet v chladnu nejlépe do druhého dne.

Poleva

Jelikož čokoláda obsahuje již sama o sobě mnoho tuku, nebudeme postupovat klasicky a přidávat ještě další tuk, ale vystačíme si s vodou. Čokoládu nalámeme na menší kousky, dáme do kastrůlku a mírně podlijeme cca 50 ml horké vody. Na velmi malém plameni a za ustavičného míchání necháme čokoládu rozpustit. Pak přidáme trochu kakaa, to směs mírně zahustí. Stále mícháme, aby nevznikly hrudky. Poleva by měla být hustší, aby po vychladnutí částečně ztuhla.