Střet dvou vozidel si vyžádal zranění tří osob. Jeden z řidičů byl zraněn těžce

Nehoda u Němčic na Prachaticku (zdroj Policie ČR)

PRACHATICKO – Dopravní policisté vyjížděli v pondělí o půl deváté ráno k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Ta se stala u obce Němčice, konkrétně na čtyřramenné křižovatce hlavní silnice druhé třídy číslo 145 a vedlejší silnice třídy číslo 14539. Došlo zde ke zranění tří lidí.

Jak uvedla policejní mluvčí Martina Joklová, z dopravní nehody je podezřelá řidička osobního vozidla Renault Megane. „Žena při vyjíždění z vedlejší komunikace, ve směru jízdy Radošovice – České Budějovice, nedala přednost v jízdě řidiči osobního vozidla Škoda Octavia, jedoucího po hlavní komunikaci, ve směru jízdy České Budějovice – Netolice, následkem čehož došlo ke střetu pravé přední části vozidla Renault s přední částí vozidla Škoda Octavia,“ popsala Joklová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Po dopravní nehodě byl řidič z vozidla Škoda, s podezřením na těžké zranění, převezen na traumatologické oddělení do nemocnice, řidička vozidla Renault a její spolujezdec skončili v nemocnici s lehkým zraněním. „Alkohol u řidičky vyloučila orientační dechová zkouška. U řidiče nebylo možno kvůli zranění dechovou zkoušku provést, proto byl nařízen odběr žilní krve,“ doplnila policejní mluvčí. Hmotná škoda na vozidle Renault je předběžně vyčíslena na 200 000 korun a na vozidle Škoda na 80 000 korun.

Nehoda u Němčic na Prachaticku (zdroj Policie ČR)
Nehoda u Němčic na Prachaticku (zdroj Policie ČR)