Český Krumlov ruší adventní program na náměstí Svornosti

Rozsvícení vánočního stromu v Českém Krumlově - ilustrační foto (zdroj město Český Krumlov / foto Lubor Mrázek)

ČESKÝ KRUMLOV – Stejně jako ostatní města po celé republice přistoupil i Český Krumlov k rušení velkých akcí na náměstí Svornosti, které představují bezpečnostní riziko v šíření nemoci covid-19. Adventní trh a menší akce ale město zachovává.

„Na stole jsme měli několik variant a pro tuto chvíli jsme zvolili nejschůdnější verzi. Rušíme veškerý program na náměstí, kde se standardně schází stovky až tisíce lidí, a kde nedokážeme uhlídat a zajistit dodržování opatření. Je to příliš velké riziko. Nicméně na menších koncertech a představeních jsme schopni bezinfekčnost kontrolovat, proto tyto menší programy chceme zatím zachovat,“ vysvětluje starosta Dalibor Carda.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

První akcí, která měla otevřít celý krumlovský advent a je zrušena, je tradiční rozsvícení vánočního stromu o první adventní neděli 28. listopadu. Strom, který byl na náměstí přivezen v pondělí, bude rozsvícen hned, jak se dokončí jeho výzdoba. Zrušený je i oblíbený Andělský průvod městem naplánovaný na 10. prosince.

Vánoční atmosféra ale na náměstí přeci jen zůstane. Kromě nazdobeného stromu, betlému a reprodukovaných koled se bude konat i adventní trh. „Přípravy na vánoční trh pokračují, stánky se začnou stavět ve středu a za dodržení všech platných nařízení se otevřou v pátek 26. listopadu, pokud se nezmění opatření vlády,“ dodává starosta.

O dalších akcích, jako je Živý betlém (23. prosince), nebo Medvědí Vánoce se rozhodne později podle vývoje situace.