Tragická nehoda na Českokrumlovsku si vyžádala lidský život

Nehoda dvou osobních automobilů ve Větřním na Českokrumlovsku (zdroj Policie ČR)

ČESKOKRUMLOVSKO – Českokrumlovští dopravní policisté vyjížděli v pondělí o půl čtvrté odpoledne k dopravní nehodě dvou osobních automobilů. Podle informací policie přejel jeden z řidičů do protisměru, kde došlo ke střetu. Nehoda si bohužel vyžádala lidský život.

Ke střetu došlo na silnici druhé třídy číslo 160 ve směru na obec Větřní. „Řidič osobního vozidla VW Tiguan z dosud nezjištěných příčin přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím osobním vozidlem Škoda Octavia,“ popsala policejní mluvčí Martina Joklová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Při dopravní nehodě utrpěli oba řidiči velmi vážná zranění. Řidič z vozidla Tiguan bohužel, i přes veškerou péči lékařů, svým zraněním v nemocnici podlehl.

Nehoda dvou osobních automobilů ve Větřním na Českokrumlovsku (zdroj Policie ČR)

„Alkohol u obou řidičů nebylo možné z důvodu zranění na místě provést a je tedy předmětem dalšího šetření,“ sdělila Joklová. Hmotná škoda na vozidle VW Tiguan je odhadem 180 000 korun a na vozidle Škoda Octavia je škoda předběžně vyčíslena na 60 000 korun.

„Dopravní nehodu si převzali českokrumlovští kriminalisté, kteří přesnou příčinu a okolnosti této tragické dopravní nehody prověřují,“ dodala policejní mluvčí.