V Českém Krumlově se staví nový supermarket. Víme kde!

Vizualizace nového supermarketu v Českém Krumlově (zdroj město Český Krumlov)

ČESKÝ KRUMLOV – V Českém Krumlově v ulici 5. května na místě bývalé papírny vedle Úřadu práce roste od září stavba nového supermarketu. Obchod zde příští rok otevře Penny market.

Město společně s Českokrumlovským rozvojovým fondem dlouhodobě připravovalo záměr pro výstavbu obchodu na Plešivci, kde velký supermarket schází. „Záměrem bylo zajistit na Plešivci plnohodnotnou velkoprodejnu potravin, která tu chybí. Kromě zajištění nabídky pro Plešivec je dalším důvodem i eliminace dopravy směrem na Domoradice, kde je soustředěna nákupní zóna ve městě,“ vysvětluje Miroslav Reitinger, jednatel Českokrumlovského rozvojového fondu. Fond následně prodal pozemky na Plešivci developerovi, společnosti Mexum, která tu od září staví Penny market.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Širokosortimentní prodejna potravin s tisícem metrů čtverečních prodejních a skladovacích ploch se profiluje jako market nové generace, tzn. místo paletového prodeje dostává přednost klasický regálový systém, který je momentálně trendem v moderních maloobchodních prodejnách.

Samotný vzhled budovy investor konzultoval s památkovou péčí a městským architektem. „Výsledkem bude sedlová střecha na budově, která vizuálně budovu rozčlenění a působí estetičtěji,“ dodává Miroslav Reitinger. U obchodu také vznikne 50 parkovacích míst. Stavba by měla být dokončena v červnu 2022.

Vizualizace nového supermarketu v Českém Krumlově (zdroj město Český Krumlov)

Na základě jednání města se investor také zavázal, že v místě vybuduje novou autobusovou zastávku. Původní zastávka Rechle se tak posune o několik metrů dál.