Nehoda na přejezdu: Řidič nestačil na zasněžené silnici zastavit

Nehoda na železničním přejezdu v Kardašově Řečici (zdroj Policie ČR)

JINDŘICHOHRADECKO – Dopravní nehodu osobního vozidla s motorovou lokomotivou v Kardašově Řečici vyšetřují dopravní policisté z Jindřichova Hradce. Řidič osobního automobilu podle informací policie zřejmě nepřizpůsobil rychlost jízdy na zasněžené silnici a před přejezdem nestačil zastavit.

Jak uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura, k nehodě došlo v pondělí 29. listopadu po půl dvanácté v Tyršově ulici. „Řidič osobního vozidla tovární značky Ford Focus pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem a stavu zasněžené komunikace, nestačil zastavit před železničním přejezdem P6146 a vjel na kolejový svršek v době, kdy přijížděl takzvaný lokotraktor,“ popsal Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Zpravodajství o nákaze koronavirem přinášíme ve speciálu Koronavirus on-line

Nehoda na železničním přejezdu v Kardašově Řečici (zdroj Policie ČR)

Po střetu bylo vozidlo odraženo za koleje, kde z něj vystoupil řidič s lehkým zraněním v horní části těla. Zaměstnanec dráhy okamžitě informoval složky Integrovaného záchranného systému. Na místo střetu letěl i vrtulník Letecké zdravotnické služby Jihočeského kraje. Řidiče posléze sanitním vozem převezli na další ošetření do nemocnici.

„Provoz na komunikaci i železniční trati byl zastaven po dobu šetření nehody. Případ kromě dopravních policistů vyšetřuje i drážní inspekce Českých drah,“ dodal policejní mluvčí.