Leguán vozil pervitin na jih Čech. Na drogy měl vymyšlené skrýše

Leguán vozil drogy na jih Čech (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Scéna jako vystřižená z filmu. Českobudějovičtí kriminalisté zadrželi drogového kurýra, a ne zrovna žádného troškaře. Snad také proto se mu říkalo Leguán. Do Českých Budějovic a okolí dovážel pervitin a tablety Cirrus. Choval se a postupoval jako kurýr ze známého filmu.

O případu informoval policejní mluvčí Jiří Matzner. „Kurýr jezdil zásadně luxusním a výkonným vozem Audi A6, vozidlo vždy pečlivě umyl, vyčistil, nechtěl přitahovat pozornost policistů. Pro případ kontroly sice neměl vyměnitelné registrační značky, ale v kufru vozidla měl speciální skrytou schránku, a kdyby bylo nejhůř, tak zboží, většinou vždy tak minimálně sto gramů bylo navíc maskováno jako obvazy v lékárničce. Na sedadle vozu, pro lepší dojem, ležel anglický slovník – to byl však ve skutečnosti upravený trezorek na hotovost a osobní drogy. Náš kurýr má totiž zkušenost se vším i bohatou trestní minulost, odseděl si bezmála dvacet let. Auto i majetek vše vedeno na někoho z rodiny, aby nebyl nápadný,” sdělil Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Pravděpodobně nakupoval z Prahy, Ostravy či Brna. Křižovatkou pro předání zboží byl většinou Vyškov. Kriminalisté jeho činnost sledovali čtyři měsíce a jen za tuto dobu měl přivézt do Českých Budějovic minimálně půl kilogramu pervitinu. Přijít si tak mohl za těchto pár týdnů na milion. Kriminalisté předpokládají, že většinou nakoupil „zboží“ tak za 100 000 korun a za 250 000 jej v Českých Budějovicích prodal. Měl své dva prodejce, ti jediní jej znali, „perník“ prodávali dál a Leguánovu totožnost tajili.

Zásobovač jezdil vlakem

Jako místo zásahu kriminalisté společně s jihočeskou zásahovou jednotkou vytipovali v minulém týdnu Vyškov. Sem totiž většinou dorazil hlavní zásobovač a Leguánovi přivezl zboží z Ostravy. „Zásobovač jel vlakem, přijel, předal zboží, vyinkasoval peníze a během dvaceti minut opět seděl ve vlaku. Čisté a rychlé. Zde také čistě a rychle zaklapla pouta, kriminalisté si odvezli Leguána i zásobovače,” popsal zásah policejní mluvčí.

Českobudějovičtí kriminalisté oba muže obvinili a vyšetřují je vazebně pro podezření z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy a z výroby a držení předmětu k nedovolené výrobě omamné a psychotropní látky … Zásobovač (1979) je z Ostravy a Leguán (1976) z Třeboňska. Hrozí jim trest odnětí svobody v délce dvou až deseti let.

Leguán vozil drogy na jih Čech (zdroj Policie ČR)
Leguán vozil drogy na jih Čech (zdroj Policie ČR)
Leguán vozil drogy na jih Čech (zdroj Policie ČR)
Leguán vozil drogy na jih Čech (zdroj Policie ČR)