Nehoda nad dálnicí D3. Mladý řidič byl pod vlivem alkoholu

Nehoda u Horusic na Táborsku (zdroj Policie ČR)

TÁBORSKO – Táborští policisté vyšetřují nehodu, k níž došlo o víkendu nad dálnicí D3. Řidič osobního automobilu zde nepřizpůsobil rychlost a při projíždění zatáčky vedoucí na most vyjel do protisměru, narazil do svodidel a ta ho odrazila zpět na silnici, kde se střetl s dalším automobilem. Navíc se ukázalo, že řidič usedl za volant pod vlivem alkoholu.

Nehoda se stala v sobotu odpoledne po čtvrté hodině odpolední na dálničním mostě nad dálnici D3. „Mladý řidič osobního vozidla tovární značky Mazda 323 F jel ve směru z Dolního Bukovska na Horusice, kdy nepřizpůsobil rychlost jízdy svým schopnostem, při projetí pravotočivou zatáčkou na zmíněný most, přejel do protisměru, kde narazil do kovových svodidel. Poté se jeho vozidlo odrazilo zpět do vozovky, kde v protisměru narazil do jedoucího osobního vozidla tovární značky Audi A3,” popsal policejní mluvčí Milan Bajcura.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Po nárazu došlo k lehkému zranění řidiče Mazdy. Provedeným testem na zjištění návykové látky v dechu policisté prokázali, že zmíněný řidič před jízdou zřejmě požil alkohol. Naměřili mu 1,6 promile. Tento výsledek se potvrdil i opakovaným testem. Řidič byl převezen na ošetření do zdravotnického zařízení.

„Policisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu Ohrožení pod vlivem návykové látky,” dodal policejní mluvčí.

Nehoda u Horusic na Táborsku (zdroj Policie ČR)
Nehoda u Horusic na Táborsku (zdroj Policie ČR)