Jindřichův Hradec musí vybavit ubytování pro uprchlíky. Město založilo finanční sbírku

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

JINDŘICHŮV HRADEC – Město Jindřichův Hradec založilo finanční sbírku Na pomoc Ukrajincům v Jindřichově Hradci. Lidé mohou posílat jakékoli částky, kterými by chtěli přispět. Peníze budou využity na nákup vybavení ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny a případně další věci, které s jejich pobytem v našem městě souvisí.

Podle informací radnice, bylo na základě kvót hejtmanem Jihočeského kraje rozhodnuto, že město Jindřichův Hradec musí mít pro uprchlíky připraveno celkem 290 míst. Město proto vyčlenilo možné ubytovací kapacity. „Jde například o část ubytovny Slovan, penzion Obora, několik míst na vysokoškolských kolejích, některé městské byty určené ke krizovým účelům a také spolkové domy v místních částech, jako poslední možnost by pak mohly být pro dočasné ubytování poskytnuty tělocvičny základních škol,“ řekl starosta Jindřichova Hradce Jan Mlčák.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zejména spolkové domy, ale i další prostory, které nejsou vybavené, potřebuje město zařídit alespoň základním nábytkem jako jsou postele, matrace, lůžkoviny, nádobí nebo hygienické a čistící prostředky. A právě pro tyto účely byla založena finanční (číslo transparentního účtu 6286486399/0800) i materiální sbírka. Materiální sbírka bude probíhat v sobotu 26. a ve středu 30. března v hasičské zbrojnici Sboru dobrovolných hasičů Jindřichův Hradec. Podrobnosti zde.

Jaký konkrétní počet ukrajinských uprchlíků už v Jindřichově Hradci je, město přesně neví. „Podle našich informací je to zhruba sto dvacet lidí. Většinou zatím bydlí v soukromí nebo v penzionech a hotelech,” doplnila mluvčí jindřichohradecké radnice Eliška Čermáková.