Velikonoční Krumlov má spoustu zábavy i pro děti

ČESKÝ KRUMLOV – Pokud se chystáte strávit velikonoční období v Českém Krumlově, nudit se určitě nebudete. Cestou na velikonoční trh se dobře rozhlížejte kolem. V ulicích města klidně můžete potkat pouliční divadlo i poztrácená vajíčka, navíc si bohatý program připravily i místní kulturní stánky, tak vybírejte!

Mše svatá na památku slavného vjezdu Ježíše Krista do Jeruzaléma o Velikonoční neděli českokrumlovské Velikonoce zahájí. Velikonočním trhem ožije Náměstí Svornosti a na 1. zámeckém nádvoří pak najdete řemeslný jarmark. Program připravily také Kláštery Český Krumlov, kde čeká děti interaktivní historická herna s možností vytvořit si velikonočně laděný výrobek, komentované VelikoNOČNÍ prohlídky, dobrodružné hledání pokladů či hravé čtení. Regionální muzeum nabídne možnost vyrobit si jihočeské straky a Museum Fotoatelier Seidel připravuje výstavu snímků Josefa a Františka Seidela s velikonoční tematikou, kde se budete moci i vyfotit. Městské divadlo připravilo pro děti pohádku Krysáci a ztracený Ludvík a zábavné pouliční představení přinese do ulic města Divadlo Kvelb.

Pokud se chcete vydat Po stopách velikonočního zajíčka a najít po městě poztrácená vajíčka, vyzvedněte si mapu s tajenkou v knihovně. A  nebojte se, hlady cestou nebudete, protože velikonoční speciality najdete na každém rohu. Velikonoční program trvá v Českém Krumlově a jeho okolí od 10. do 20. dubna.