Strakonice modernizují městský bezdrátový rozhlas

Strakonice (zdroj strakonice.eu)

STRAKONICE – Ve Strakonicích je k plošné informovanosti obyvatel používán městský bezdrátový rozhlas. Aktuálně probíhá jeho kompletní modernizace, která zajistí rychlou a spolehlivou distribuci rozhlasových zpráv v rámci celé obce.

Jak uvedla mluvčí strakonické radnice Markéta Bučoková, doposud město disponovalo 144 hlásiči rozmístěnými v lokalitě města. Nový modulární koncept bezdrátového rozhlasu bude rozšířen na počet 306 hlásičů. „Tím tedy dojde k podchycení distribuce zpráv v rámci rozsáhlejší plochy města,” doplnila Bučoková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Projekt rozšíření varovného a informačního systému města je spolufinancován Evropskou unií – Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí. Celkové náklady činí 13,8 milionu korun, přičemž výše poskytnuté evropské dotace činí 9,6 milionu korun. Město pak v rámci rozpočtu doplatí částku 4,1 milionu korun.

Koncem dubna letošního roku by měla být celková rekonstrukce varovného a informačního systému dokončena. „Předmětem podpory je doplnění digitálního povodňového plánu a realizace varovného informačního systému, konkrétně modernizace řídícího pracoviště, zřízení dvou převaděčů signálu, modernizace a instalace bezdrátových hlásičů,” sdělila mluvčí radnice.

Markéta Bučoková také popsala, že ovládací software bude disponovat možností přípravy a plánování vysílacích relací, archivací odvysílaných relací, knihovnou zvukových nahrávek, správou jednotlivých hlásičů a to včetně jejich umístění v mapovém podkladu. Celkově pak dojde ke zkvalitnění poskytovaných informací.