Písek ve spolupráci s dalšími institucemi pomáhá najít Ukrajincům zaměstnání

Písek se ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou a Úřadem práce ČR snaží pomoci ukrajinským uprchlíkům najít zaměstnání (zdroj mesto-pisek.cz)

PÍSEK – Písek se ve spolupráci s Jihočeskou hospodářskou komorou a Úřadem práce České republiky snaží pomoci ukrajinským uprchlíkům najít zaměstnání. Ve městě se konalo setkání, kde byl především ukrajinským ženám představen trh práce a seznam volných míst. 

V pátek 25. března se uskutečnilo v městské knihovně setkání s ukrajinskými uprchlíky. Získali na něm základní informace o trhu práce a také seznam pracovních míst, které jim nabízejí zdejší firmy.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Podařilo se nám shromáždit téměř sedm desítek míst, která by podnikatelé chtěli obsadit uprchlíky. Často se jednalo o pozice, které se jim dlouhodobě nedaří obsadit místními. V nabídce tak byly například pozice šiček, operátorek výroby, pomocné síly v kuchyni nebo uklízeček,“ uvedl místostarosta Ondřej Veselý. Setkání podle něj splnilo svůj účel, protože řada zájemkyň získala informace o zaměstnání, do kterého by mohly v nejbližší době nastoupit.

Podnikatelé, kteří by měli zájem Ukrajinky zaměstnat, mohou své nabídky pracovních míst posílat na píseckou kancelář Jihočeské hospodářské komory, na e-mail pisek@jhk.cz, nebo ke zprostředkování zaměstnání využít Úřad práce České republiky.