Patříte mezi nadšence do IT? Přijďte na Family Day!

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Chcete si vyzkoušet, že i IT může být zábava a užít si den plný vzdělání, programování a her? Vydejte se na Family Day! Program je uzpůsoben pro všechny věkové kategorie, takže se nikdo z rodiny nudit nebude.

Na nejmenší čeká robot m-Tiny, interaktivní robot, který děti provede světem her a programování po malých krůčcích. Robota se naučí programovat pomocí kódovacích karet a programovacího pera. Nebude chybět ani hledání pokladu s interaktivní mapou. Trochu větší a zdatnější programátoři si mohou vyzkoušet naprogramovat Ozoboty, mBoty, Edisony, nebo si budou moci postavit projekty z LEGO WeDo. Ozobot je malý programovatelný robůtek, kterému stačí k jeho ovládání obyčejné fixy a papír. S m-Botem si dáte závody a pořádně si zasoutěžíte. Pomocí čárových kódů naučíte Edisona různým povelům a pohybu po čáře, nebo si vytvoříte super mechanické projekty z LEGO WeDo. Poslední robot, kterého budete moci potkat, je micro:bit. S tímto programovatelným vzdělávacím počítačem zažijete velký kus dobrodružství, protože si zkusíte napsat první řádky kódu.

A co čeká v Jihočeském vědeckotechnickém parku v Českých Budějovicích 23. dubna dospěláky? Třeba večerní přednáška o kyberbezpečnosti na téma Ne(bezpečná) síť. Zjistíte, jaká rizika jsou s IT světem spojena, jak jim předcházet a co dělat v případě, že se s nimi vaše děti setkají. Family Day začíná v 9 hodin.