Vlaky na tři měsíce opustí část trati z Prahy do Českých Budějovic

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

JIHOČESKÝ KRAJ – V sobotu 2. dubna začne přibližně tříměsíční výluka mezi Voticemi a Sudoměřicemi na pomezí středních a jižních Čech. Během ní se dostaví budovaná traťová přeložka. Přerušení provozu je nutné zejména proto, aby bylo možné odstranit kolize původní a nové trati. Vlaky poprvé využijí napřímené koleje na přelomu června a července.

Jak uvedla mluvčí Správy železnic Nela Friebová, během devadesátidenní nepřetržité výluky se zrealizuje napojení celého traťového úseku do nové stopy. „Nákladní vlaky začnou novostavbu trati využívat 30. června navečer, první osobní vlaky projedou úsekem následující den,” řekla Friebová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Mezi Voticemi a Červeným Újezdem bude dočasně v provozu pouze druhá traťová kolej, dále do Sudoměřic se bude jezdit po obou kolejích. Úplný dvoukolejný provoz v celém úseku bude zahájen v září. Rychlost vlaků se bude postupně zvyšovat až na 160 kilometrů za hodinu. Po zavedení výhradního provozu evropského vlakového zabezpečovacího systému zde budou moci vlaky s naklápěcí skříní jezdit rychlostí až 200 kilometrů za hodinu, běžné soupravy pak maximálně 170 kilometrů za hodinu.

„Aktuálně probíhá v celém přibližně dvacet kilometrů dlouhém úseku pokládka kabelů a montáž sdělovacího a zabezpečovacího zařízení či trakčního vedení. Po přerušení železničního provozu začnou zemní práce v místě křížení či dotyku obou tratí. Následně dojde k úpravě železničního spodku a postupnému pokládání železničního svršku. Jednou z posledních stavebních činností pak bude propojení kabelů v celém úseku a spuštění sdělovacího a zabezpečovacího zařízení,” popsala mluvčí Správy železnic.