Jarní koncert vás provede od baroka po současnost

JINDŘICHŮV HRADEC – V komorním obsazení a se třemi sólistkami přivítá jaro Jindřichohradecký symfonický orchestr. Na cestě od baroka po současnost zazní během Jarního koncertu písně Adama Václava Michny z Otradovic, taneční melodie Jaroslava Krčka i Píseň písní současného pedagoga a skladatele Romana Haase.

Nejvýznamnějším českým barokním skladatelem a básníkem 17. století byl bezesporu Adam Václav Michna z Otradovic. Uslyšíte dvě z jeho písní, které doprovodí ještě skladby Antonia Vivaldiho a Johanna Sebastiana Bacha. S barokem jsou spjaty i aranže tanců a tanečních melodií 17. a 18. století od Jaroslava Krčka. Období klasicismu připomene Wolfganga Amadea Mozarta Menuettem z Kvintetu pro klarinet, dvoje housle, violu a violoncello A dur. Na přelom 19. a 20. století vás přenese skladba Wie einst in schöner´n Tagen pražského rodáka Davida Poppera. Posledním ze zařazených autorů je současný pedagog a skladatel Roman Haas, z jehož zajímavého díla jsme vybrali Píseň písní.

Na Jarním koncertu se v kapli sv. Maří Magdaleny v Jindřichově Hradci představí 10. dubna v 19 hodin i tři sólistky. Zimu a Léto ze Čtvera ročních dob A. Vivaldiho zahraje houslistka Nelly Helclová, ve Dvojkoncertu pro dvoje housle a orchestr d moll J. S. Bacha si pak Nelly Helclová zahraje společně s Evou Šibřinovou a nejmladší sólistkou na tomto koncertu bude Anna Petrů.