Jak dopadne cesta za pomstou v novém filmu Stínohra?

STRAKONICE – Čtyřicetiletý záchranář se rozchází s manželkou právě v okamžiku, kdy se stala obětí zločinu. Neodbytný pocit viny jej vede na cestu za pomstou, během níž zjistí, že dobré úmysly jsou někdy cestou do pekla a naopak to na první pohled špatné se může obrátit v dobré. Režie filmu Stínohra se ujal Peter Bebjak, jenž režíroval i minisérii Devadesátky.

Jan Kavka je čtyřicetiletý záchranář z malého města, který právě opustil manželku Evu. V okamžiku rozchodu se Eva stane tragickou obětí zločinu. Ukáže se, že pachatelem je feťák Robert Stránský, informátor pod ochranou vyšetřovatelky z protidrogové centrály. Jan chce věřit ve spravedlnost i v to, že se dokáže s pomocí svých přátel vrátit do všedního života. Obává se ovšem, že by vrah nakonec mohl uniknout trestu, což jej přivede k rozhodnutí vydat se na vlastní cestu odplaty za nečekaných okolností a s nejistým výsledkem. Najde kromě pomsty i stále nenalezené odpuštění sobě samému?

Thriller Stínohra je příběhem o naději, kterou si lidé mohou vzájemně nabídnout. Sleduje cestu za pomstou kvůli smrti blízkého člověka, vypráví o mnoha podobách lásky a intenzivním hledání odpovědi na to, kde začíná a končí spravedlnost. V Kině Oko ve Strakonicích ho uvidíte 8. dubna ve 20 hodin.