Policie hledá svědky krádeže kasičky z jindřichohradeckého zámku

Policie hledá svědky, kteří mohou krádež objasnit (zdroj Policie ČR)

JINDŘICHŮV HRADEC – Jindřichohradečtí policisté hledají svědky, kteří by mohli objasnit krádež peněz z kasičky z místního zámku. Neznámý pachatel ji vypáčil z plexiskla, byla v ní sbírka hotovosti na opravu kostela sv. Jakuba. Mladí muži na fotce mohli být svědky této události, svojí výpovědí by tak mohli pomoct v ustanovení pachatele.

Policisté z Jindřichova Hradce pátrají po dosud neznámém pachateli krádeže. Ten 6. března v době od 14:35 hodin do 14:50 hodin na státním hradu a zámku v Jindřichově Hradci v podchodu mezi prvním a druhým nádvořím vypáčil kasičku z plexiskla. „V kasičce byla sbírka hotovosti na opravu kostela sv. Jakuba a tuto hotovost pachatel odcizil,” uvedla policejní mluvčí Hana Bílková Millerová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Svým jednáním způsobil na poškozené kasičce škodu ve výši nejméně 2 000 korun, odcizením finanční hotovosti pak škodu ve výši nejméně 5 000 korun ku škodě národního památkového ústavu.

Policie hledá svědky, kteří mohou krádež objasnit (zdroj Policie ČR)

Jindřichohradečtí policisté žádají tři mladé muže z fotografie, kteří mohli být svědky tohoto protiprávního jednání, nechť se přihlásí policistům a svojí výpovědí pomohou v ustanovení pachatele. „Žádáme rovněž spoluobčany, kteří znají totožnost mladých mužů, aby též volali linku 158,” dodala Hana Bílková Millerová.