V centru Českého Krumlova otevřel nový koloniál

Koloniál U Zámku (zdroj © Petra Nestávalová / město Český Krumlov)

ČESKÝ KRUMLOV – V ulici Latrán na místě bývalé prodejny Coop, která ukončila loni v listopadu provoz, vznikl nový obchod s potravinami a doplňkovým sortimentem. Zákazníci se mohou těšit hlavně na lokální a bio produkty a také otevírací dobu sedm dní v týdnu.

Jak uvedla Kristýna Halabicová, referentka kultury a PR z českokrumlovské radnice, téměř půl roku uzavřenou prodejnu v centru Českého Krumlova opět zaplnilo zboží nejrůznějšího druhu. „Zákazníci v novém koloniálu U Zámku najdou zejména místní produkty dovezené od výrobců z blízkého okolí. Nový nájemce se zaměřuje na výrobky zdravé výživy a je dovozcem biopotravin, v nabídce budou ale i základní potraviny denní potřeby,” doplnila Halabicová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Koloniál se nachází na exkluzivní a velmi frekventované adrese Latrán 55. „Budeme se snažit primárně naplňovat potřeby místních obyvatel. Naším cílem je najít soulad v sortimentu, který je základní nejen pro občany, ale také návštěvníky města a podnikatele v centru Českého Krumlova. Nabídka sortimentu a služeb bude postupně doplňována podle vývoje poptávky,“ popisuje Monika Jindrová ze společnosti provozující obchod.

Koloniál U Zámku (zdroj © Petra Nestávalová / město Český Krumlov)

Součástí prodejny je i malá pekárna a cukrárna s čerstvými produkty. Pečivo dodává místní pekárna, která se specializuje na kváskové a jiné řemeslné pečivo. V nabídce je i výběrová káva nebo čerstvé fresh džusy, které si zákazníci mohou vychutnat přímo na místě v malé klidové zóně, která je součástí prodejny. Produkty sem dodávají i další výrobci z okolí.

Dům na Latránu, v němž sídlí prodejna, vlastní městská společnost Českokrumlovský rozvojový fond. „V prostorech jsme rozhodně chtěli udržet prodejnu potravin, po odchodu Jednoty jsme proto hledali vhodného nájemce, který by byl schopen tato kritéria naplnit,“ uvádí ředitelka Českokrumlovského rozvojového fondu Věra Sládková a dodává: „V provozovně proběhly úpravy zázemí a prodejního prostoru, který se rozprostírá na 95 metrech čtverečních. Přehledný a jednoduchý interiér poskytuje dostatečný komfort nakupujícím.“

Koloniál U Zámku (zdroj © Petra Nestávalová / město Český Krumlov)

Společnost provozující obchod už v Českém Krumlově má kavárnu, není tak v krumlovském prostředí nováčkem. Inspiraci pro otevření koloniálu U Zámku provozovatelé hledali u podobných konceptů v historických částech zejména v Rakousku a Itálii. V budoucích letech by prodejna mohla být propojena s klášterními zahradami, se kterými sousedí. Vzniknul by tak venkovní prostor s možností nabídky kávy a domácích cukrářských produktů.