Opilý řidič narazil do stromu. V ten samý den už naboural plot

Nehoda v Lipí na Českobudějovicku (zdroj Policie ČR)

ČESKOBUDĚJOVICKO – Policisté z českobudějovického dopravního inspektorátu prošetřují dopravní nehodu. Ta se stala ve středu 13. dubna okolo jedné hodiny odpolední v obci Lipí na Českobudějovicku. Řidič zde naboural do stromu. Ukázalo se, že je pod vlivem alkoholu.

Jak uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová, devětapadesátiletý řidič z Českobudějovicka řídil osobní automobil značky Škoda ve směru od obce Závraty. „Muž při projíždění levotočivé zatáčky nepřizpůsobil rychlost zejména svým schopnostem a profilu komunikace a vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do stromu. Při nehodě utrpěl zranění a musel být převezen k ošetření do nemocnice,” popsala Schwarzová.

Nehoda v Lipí na Českobudějovicku (zdroj Policie ČR)

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policisté řidiči provedli dechovou zkoušku, která opakovaně ukázala více než 2,7 promile alkoholu v dechu. Navíc také zjistili, že tento řidič má pravděpodobně na svědomí i dopravní nehodu v obci Brloh. „Tato nehoda se stala ve stejný den v dopoledních hodinách tak, že řidič narazil do plotu a z místa nehody ujel. Při této nehodě si poškodil pravé přední kolo a do obce Lipí tak přijel pouze na disku,” doplnila policejní mluvčí.

Řidič je podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.