Na koncertě Palečka a Jahelky nebude chybět nadhled a pohoda

TŘEBOŇ – Nejen zhudebněné soudničky, balady ze života a perličky ze soudních přiveze do Třeboně dvojice Ivo Jahelka a Miroslav Paleček. Úplnou novinkou totiž budou na jejich Dvojkoncertu zhudebněné verše básníka Jaroslava Seiferta, což je autorský počin, který v takovémto rozsahu nemá u nás obdoby.

Vystoupení sestává ze dvou samostatných částí. V první se představí Miroslav Paleček, polovina známé dvojice Paleček a Janík, která patří k legendám českého folku. V originální interpretaci uslyšíte nejen písně oblíbené Ježkárny, tedy Voskovce Wericha a Ježka, ale i řadu osobitých autorských skladeb. Úplnou novinkou pak budou zhudebněné verše básníka Jaroslava Seiferta. Jedná se skutečně o osobitý autorský počin, který v takovémto rozsahu nemá u nás obdoby. V druhé části pořadu vás pobaví Ivo Jahelka, který je známý jako “zpívající právník“ svými zhudebněnými soudničkami, baladami ze života a perličkami přímo ze soudních síní a předsíní, přičemž i on zařadí celou řadu nových písničkových soudniček, které vás rozesmějí. Chybět nebudou ani drobná právní ponaučení, která se každému mohou v životě hodit.  A několik písní zahrají a zazpívají oba písničkáři také společně.

Za pohodou a laskavým humorem v podání dvou stálic písničkářského nebe, jejichž tvorbu prověřil čas, se vydejte na Dvojkoncert do Divadla J. K. Tyla v Třeboni 26. dubna v 19.30 hodin.