Zastupitelé Tábora opět vyjádřili svůj nesouhlas s věznicí ve Všechově

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

TÁBOR – Zastupitelstvo města Tábora přijalo na svém zasedání 25. dubna 2022 opětovně vyjádřilo svůj nesouhlas s výstavbou věznice na letišti u Všechova. Všechov je místní částí Tábora. Táborští zastupitelé svůj nesouhlas se záměrem vybudování věznice vyjádřili už na jaře roku 2018, tedy v minulém volebním období.

Jak uvedl mluvčí táborské radnice Luboš Dvořák, současní volení zástupci města Tábor na toto usnesení navázali. Zastupitelstvo tedy nadále trvá na usnesení ze dne 16. dubna 2018, v němž byl vyjádřen nesouhlas se záměrem vlády České republiky, respektive Vězeňské služby zrealizovat novou věznici v celém prostoru bývalého letiště Všechov.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zastupitelstvo dále nesouhlasí s případnou změnou územního plánu města pro tento účel. „To, že se věznice objevila v Zásadách územního rozvoje, které pořizuje kraj, není žádný vrtoch úředníka na kraji, ani jeho vedení, ale jeden z účastníků řízení, Ministerstvo spravedlnosti ČR, popisuje vůli někde v jižních Čechách trestní věznici postavit. Pořizovatel aktualizace, krajský obor rozvoje, má za úkol všechny náměty posbírat. Situaci určitě nebudeme podceňovat. Druhého května rada města schválí nesouhlasnou námitku,“ uvedl starosta Štěpán Pavlík.

Vedení města Tábora navíc pojede tlumočit odmítavé stanovisko na veřejné projednání návrhu čtvrté aktualizace Zásad územního rozvoje v úterý 10. května 2022 od 12:00 hodin v hlavní budově Krajského úřadu Jihočeského kraje.