Vážná nehoda na Českokrumlovsku. Na místo letěl vrtulník

nehoda u Chvalšin (zdroj FB Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje)

ČESKOKRUMLOVSKO – V úterý v ranních hodinách zasahovali jihočeští záchranáři u vážné dopravní nehody osobního a nákladního vozidla u obce Chvalšiny na Českokrumlovsku. Na místo byly okamžitě vyslány dvě pozemní posádky z Českého Krumlova a vrtulník letecké záchranné služby.

Jak uvedla mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová, záchranáři na místě ošetřili dva zraněné. „Mladý muž zůstal v bezvědomí zaklíněný ve vozidle a hrozilo u něj selhání vitálních funkcí. Zdravotníci mu proto ještě před vyproštěním poskytli intenzivní neodkladnou péči. Po vyproštění byl pacient uložen do vakuové matrace, uveden do umělého spánku a letecky transportován na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice v Českých Budějovicích,” popsala Fajtlová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Druhý zraněný muž utrpěl méně závažné poranění v oblasti hrudníku. Po provedení nezbytné přednemocniční neodkladné péče ho záchranáři převezli do českokrumlovské nemocnice.

„Naše poděkování patří dvěma mužům, kteří poskytli perfektně první pomoc zaklíněnému muži před příjezdem záchranářů,” zkonstatovala mluvčí jihočeské záchranné služby.

nehoda u Chvalšin (zdroj FB Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje)
nehoda u Chvalšin (zdroj FB Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje)