Lávku přes Malý Vajgar v Jindřichově Hradci uzavře rekonstrukce

Lávku přes Malý Vajgar čeká oprava (zdroj jh.cz)

JINDŘICHŮV HRADEC – Lávka pro pěší, která spojuje severní část města s centrem, bude na necelé dva týdny uzavřena. Důvodem uzavírky je kompletní výměna povrchu lávky mezi Malým a Velkým Vajgarem.

Jak uvedla mluvčí jindřichohradecké radnice Eliška Čermáková, zejména v zimních měsících bylo upozorňováno na nevyhovující stav. Opravu bude stát 484 200 korun bez DPH. „Nejprve bude odstraněna stávající stěrka, ve které jsou vyšlapaná místa. Nový povrch potom bude mít tři vrstvy ze speciálního polymeru. Povrch bude hydroizolační, protiskluzný, a mechanicky a chemicky odolný. Záruka na provedenou opravu je tři roky,” popsala mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Náhradní trasa pro chodce bude vedena z centra přes náměstí Míru, ulicí Dobrovského kolem zámku do ulice Mlýnská, dále ulicí Mlýnskou, ulicí Václavskou do ulice Vídeňské. Do centra bude trasa vedena v opačném směru.

Uzavření lávky přes Malý Vajgar (zdroj jh.cz)