Jednadvacetiletá dívka si vymyslela znásilnění. Musí zaplatit pokutu

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Jednadvacetiletá dívka z Českých Budějovic zaměstnala svým oznámením českobudějovickou kriminálku. Teď však čelí trestu. V únoru totiž na policii ohlásila, že byla znásilněna. Po několika hodinách a vyšetřeních ale dívka přiznala, že si všechno vymyslela.

O případu informoval policejní mluvčí Jiří Matzner. „K tomuto závažnému skutku mělo dojít krátce po půlnoci 6. února letošního roku na stezce u ulice M. Chlajna. K jdoucí dívce měl přistoupit neznámý pachatel a násilím ji přinutit k sexu,” popsal Matzner. Dívka podle informací policie uvedla, že pachatel následně z místa odešel a ona utekla domů. Přiznala, že byla pod vlivem alkoholu a nemohla se moc bránit.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Kriminalisté i policisté okamžitě rozjeli pátrání po neznámém násilníkovi. „Bohužel po několika dalších hodinách a lékařských vyšetření dívka přiznala, že si znásilnění vymyslela. Sama doznala, že nedomyslela důsledky svého jednání. Pravděpodobně tak chtěla maskovat dobrovolný vztah se svým kamarádem,” sdělil policejní mluvčí.

Svým nepravdivým oznámením se dopustila přestupku křivého vysvětlení. Byla jí uložena pokuta ve výši 5 000 korun. Pravděpodobně bude také muset uhradit výjezd policistů i záchranářů.