Policisté viděli rvačku na hrázi. Zabránili však nakonec sebevraždě

Husinecká přehrada (zdroj commons.wikimedia.org / foto StaraBlazkova)

PRACHATICKO – Na Husinecké přehradě zasahovala před víkendem cizinecká policie. Šlo o velmi mimořádný zákrok, jeho cílem však nebyla ochrana státní hranice, ale záchrana života.

Zásah přiblížil policejní mluvčí Jiří Matzner. „Když jela v pátek dopoledne hlídka cizinecké policie po hrázi, viděla dva peroucí se muže u zábradlí. V prvním okamžiku vše vypadalo jako rvačka,” popsal Matzner.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Zdání však klamalo. Když policisté vyskočili z auta k provedení zákroku, zjistili podle volání staršího muže, že brání tomu mladšímu ve skoku do přehrady. „Mladý muž byl tak pevně rozhodnut ukončit svůj život, že proti němu nakonec policisté museli použít i donucovací prostředky a muže spoutat,” uvedl policejní mluvčí.

Muže pak policisté předali záchranářům z přivolané posádky zdravotnické záchranné služby. „Společně se starším mužem odvedli policisté opravdu dobrou práci,” pochválil všechny zachránce Matzner.