Kozí hrádek obsadí šermíři, dravci a středověká řemesla

TÁBOR – Už za pár dní ožije Kozí hrádek šermířskými souboji, středověkými  řemesly a dokonce i letovými ukázkami dravců. Je to tak, sezóna začíná a odemykání Kozího hrádku je akcí pro celou rodinu, tak nenechávejte nikoho doma!

Šermířské souboje bude mít na starosti Šermířský spolek Tábor – Táborští Kupci, jejichž bohatý repertoár obsahuje jak scénický šerm a vystoupení s prapory, tak i ohňovou show a různé akce pro děti. Atmosféru skvěle doplní místní středověká kapela Dei Gratia, která se věnuje gotické a raně renesanční hudbě z období třináctého až šestnáctého století. Co bude nejvíc bavit děti? Třeba žonglování, ekvilibristika a provazochodectví v podání kejklíře Rudy Hardena, nebo letové ukázky dravců, které si připravil sokolnický spolek Penthea.

Nahlédnete rádi do života našich předků? Pak vás jistě během otevírání Kozího hrádku zaujmou oživené ukázky vybraných řemesel, které systematicky vycházejí z dobových podkladů daného historického období. Akce Hurá na hrad začíná 14. května ve 14 hodin.