Útěk od reality spojí v divadelní hře matku s dcerou

PRACHATICE – Na výpadovce čekají v noci dvě netradiční stopařky. Lehce upjatá Margot a o generaci starší Claude. Zdánlivě je nic nespojuje. Kromě toho, že obě před něčím utíkají. Přijďte se podívat, jak divadelní hra Na útěku sedne Carmen Mayerové a její dceři Tereze Kostkové.

Na výpadovce v noci čekají dvě ne zcela tradiční stopařky. Asi čtyřicetiletá lehce upjatá Margot, která utekla z oslavy osmnáctých narozenin své dcery a jejího útěku si pravděpodobně nevšimne ani manžel. A o generaci starší Claude, která v rozšafném župánku s lehkostí gangsterů utíká z domova důchodců a žene se za životem plným dobrodružství a milostných románků, které ještě nutně musí prožít. Z původního hašteření o první zastavené auto se postupně zrodí nápad na společný útěk od zažitých stereotypů, který spojí jejich cesty dohromady. A právě společná cesta mezi nimi vytvoří nádherný vztah. Chvílemi pravda pořádně výbušný, plný zvratů, hádek a konfrontací, ale jindy zase plný tichého porozumění. Tyto dvě absolutně rozdílné ženy si vzájemně zrcadlí chyby i těžkosti, se kterými se musí ve svých životech vypořádat. A dělají to s obrovským nadhledem a humorem, protože až na cestě zjistí, jak jsou vlastně silné.

Hra Na útěku, která je úžasnou příležitostí pro obě hlavní představitelky, jiskří laskavým pravdivým humorem a lidskostí. Přijďte se na ní podívat 16. května v 19 hodin do Městského divadla v Prachaticích. V režii Jakuba Nvoty uvidíte Carmen Mayerovou a Terezu Kostkovou.