Další omezení dopravy. V Budějovicích začne výstavba okružní křižovatky na Branišovské

ilustrační foto (zdroj Novinykraje.cz / foto Tomáš Branda)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Řidiče v krajské metropoli čeká od příštího týdne další komplikace v dopravě. Začne totiž výstavba nové kruhové křižovatky ulic Branišovské a Milady Horákové. Automobily budou muset využít objízdných tras, protože část Branišovské ulice bude uzavřena. 

První etapa stavby potrvá od 16. května do 19. června 2022. „Průměr křižovatky bude třicet dva metrů, bude mít čtyři ramena a tři bypassy, příští rok na ni naváže i nová místní komunikace v délce asi šest set čtyřicet metrů, která propojí ulice Branišovská a Na Sádkách. V prostoru křižovatky budou chodníky a přechody pro chodce. Překládat se musejí vodovodní řady, plynovod i kabely elektrického vedení. Vše by mělo pomoci dopravně vyřešit dlouhodobě nepříznivou situaci v ulici Na Sádkách a v nájezdu z ulice Na Dlouhé louce,“ uvedl náměstek primátora Petr Holický.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Na místě bude provedeno frézování komunikace, překop ulice Branišovská pro montáž ocelových chrániček na kanalizaci, napojení nových uličních vpustí do stávající kanalizace, přeložky inženýrských sítí a osazení chrániček pro inženýrské sítě.

V rámci této etapy dojde v ulici Branišovská v úseku mezi ulicemi M. Horákové a J. Opletala k úplné uzavírce komunikace. Řidiči do 6 tun jedoucí ze směru Dubné/ Branišov mohou tuto uzavírku objíždět ulicí M. Horákové, O. Nedbala a J. Opletala zpět na Branišovskou. Stejná trasa v opačném směru je pak i pro řidiče jedoucí z centra. Řidiči vozidel nad 6 t ze směru Dubné/ Branišov budou směřováni objízdnou trasou dále po ulici M. Horákové až na E. Rošického a dále po Husově třídě směr centrum, stejná trasa platí i pro řidiče jedoucí v opačném směru.