Chtěla začít nový život. Kamarádství na internetu jí stálo miliony

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Kriminalisté v jihočeské metropoli vyšetřují podvod. Žena falešnému ropnému inženýrovi či armádnímu lékaři poslala několik milionů korun. Nachytala se na falešné legendy z internetu. Podvedená žena je tak jednoznačně rekordmankou mezi podobně poškozenými.

Skoro až neuvěřitelně zní příběh jedné podvedené ženy z Českých Budějovic. Ženu však její špatná zkušenost s podvodníky stála 4 500 000 korun. Jak to všechno začalo? Po rozvodu chtěla poškozená začít nový život.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Minulý rok se žena seznámila na Facebooku s Dannym, ten se profiloval jako ropný inženýr pracující na lodi v Turecku, sám se stará o nemocného syna. Žena ho při vzájemné vzdálené anglické komunikaci morálně podporovala. Vyměňovali si i videa. Po čase jí, jako přítelkyni, nabídl možnost investovat v oblasti bitcoinových transakcí. Žena se nechala zlákat a naposílala mu víc jak dva miliony korun,” popsal policejní mluvčí Jiří Matzner.

Tím však příběh nekončí. Podobně žena komunikovala ještě s dalším webovým kamarádem Rodym, pak s Oliem a Andym. Podvodníci vždy něco naslibovali, například společné podnikání v České republice, jejich životní příběhy byly zajímavé a dojemné, investice skýtaly velkou příležitost. Nakonec bylo vše jen dobře promyšlený podvod. Ženu tak v součtu tito kamarádi na dálku připravili o 4 500 000 korun.

Kriminalisté před takovými případy varují. „Buďte ostražití při podobné komunikaci. Nejen, že identita komunikujících je vymyšlená a falešná, také profilové fotografie bývají odcizené z webových stránek nebo profilů skutečných osob, ale ani životní příběhy či dobře promyšlené legendy nebývají pravdivé,” říká policejní mluvčí.

Případ vyšetřují kriminalisté z Českých Budějovic jako podvodné jednání.