Vydejte se do doby čarodějnických procesů s Žítkovskými bohyněmi

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Pozoruhodný příběh žen, které díky po generace děděným znalostem a zkušenostem dokáží léčit a předpovídat budoucnost, vás vezme zpět do doby čarodějnických procesů, fanatických kazatelů a komunistických práskačů. Divadelní adaptaci románu Kateřiny Tučkové Žítkovské bohyně přiváží na jih Čech Divadlo pod Palmovkou.

Divadelní adaptace románu o čarodějnicích z moravské obce Žítkové se stal jednou z největších českých literárních událostí posledních let. Historické skutečnosti se zde prolínají s fikcí a výsledkem je strhující a téměř třaskavý příběh sahající od čarodějnických procesů, fanatických kazatelů a tradičního vesnického života s jeho dávnými a prastarými kořeny přes nacistické okultisty a kolaboranty a komunistické práskače až k současnosti.

Příběh žen, které díky po generace děděným znalostem a zkušenostem dokáží léčit a předpovídat budoucnost, se prolíná s neméně podmanivým osobním příběhem Dory Idesové, jež se pokouší odkrýt tajemství a kořeny žítkovských bohyň a naráží na nečekané souvislosti. V Metropolu v Českých Budějovicích ho odehraje Divadlo pod Palmovkou 16. května v 19 hodin.