Muž přirovnal jindřichohradeckou městskou policii ke gestapu a vrchního strážníka k Putinovi

Poutač poškozující vrchního strážníka jindřichohradecké městské policie (zdroj Policie ČR)

JINDŘICHŮV HRADEC – Trestně stíhaný je muž, který umístil na svůj dům poutač s nápisy MULLER=PUTIN=HITLER, MP=KGB=GESTAPO a VÁGNEROVA ARMÁDA. Podle informací policie se jím měl snažit poškodit vrchního strážníka jindřichohradecké městské policie i samotnou policii.

O případu informovala policejní mluvčí Hana Bílková Millerová. „Podezřelý muž minimálně od 11.dubna 2022 měl na svůj dům postavený ve frekventované ulici v Hradci vyvěsit zmíněný poutač. A dále měl prostřednictvím veřejné počítačové sítě facebook na svém volně přístupném profilu umístit fotografii s fotkou Heinricha Müllera a vedle fotografie poškozeného, který pracuje jako vrchní strážník městské policie, s textem, že se jedná o zakladatele gestapa,” uvedla mluvčí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

V dalších příspěvcích měl podezřelý muž podle jejích slov přirovnávat práci městské policie v Jindřichově Hradci k práci gestapa. V jednom příspěvku měl městskou policii nazývat „městapo”. „Podezřelý muž takto měl jednat s úmyslem poškodit vrchního strážníka v zaměstnání a poškodit jeho vážnost u spoluobčanů,” doplnila Bílková Millerová.

Jindřichohradečtí policisté a kriminalisté tento přečin pomluvy zadokumentovali a ve středu 18. května si převzal muž sdělení podezření. Nyní je trestně stíhán v režimu zkráceného přípravného řízení.