Poslední část opravy průtahu Pískem končí. Víme, kdy bude obnoven provoz

Do soboty 21. května bude plně obnoven provoz na opravovaném úseku silnice I/20 (zdroj mesto-pisek.cz)

PÍSEK – Pro řidiče v Písku máme pravděpodobně dobrou zprávu. Nejpozději v sobotu 21. května bude plně obnoven provoz na silnici I/20 na příjezdu do Písku. Informovalo o tom Ředitelství silnic a dálnic České republiky.

Od poloviny dubna probíhala poslední etapa opravy komunikace na průtahu města. „Téměř čtyři kilometry dlouhý úsek vozovky měl být podle původních předpokladů opraven v celé délce do konce loňského listopadu. Kvůli zjištěným stavům, které projektová dokumentace nepředpokládala, došlo na stavbě ke komplikacím. Stav podkladních vrstev u některých sjezdů z hlavního tahu byl horší, než se původně předpokládalo. Oprava tak musela být v těchto úsecích provedena jinou technologií a tím došlo ke zdržení,“ uvedl Adam Koloušek z týmu komunikace Ředitelství silnic a dálnic.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Vzhledem ke zhoršujícím se klimatickým podmínkám bylo rozhodnuto o přerušení stavby a dokončení zbývajícího úseku opravy komunikace I/20 před sjezdem na Tábor až v tomto roce. I poslední část opravy ale nyní končí. Během stavebních úprav byly v opravovaném úseku obnoveny konstrukční vrstvy vozovky, reprofilovány příkopy, opraveny jednotlivé propustky a vyměněna svodidla.