Napadl svou matku a zranil ji. Poté neoprávněně vnikl do bytu svých známých

ilustrační foto (zdroj shutterstock))

STRAKONICE – Žena ze Strakonic měla dlouhodobé problémy se synem. Ty vyústily minulý týden. Matka oznámila na policii, že její čtyřiatřicetiletý syn vykopl dveře od jejího bytu, začal se s ní přetahovat o klíče a ona upadla. Při potyčce jí způsobil drobná zranění. To však nebyl poslední prohřešek, co způsobil.

K incidentu došlo v pátek 20. května 2022. Její syn vykopl vstupní dveře do bytu. „Důvodem agresivního chování bylo, když mu matka odmítla dát klíče od kolárny. S matkou se proto začal o svazek klíčů přetahoval, až upadla na zem. Poté jí klíče z ruky vytrhl a utekl s nimi před dům. Při potyčce jí způsobil drobná zranění v obličeji a zranění na ruce. Pomocí klíče si pak odemkl vstupní dveře do kolárny domu, kde odcizil trekingové pánské jízdní kolo, na kterém odjel neznámo kam,” popsala policejní mluvčí Jaromíra Nováková.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Asi po hodině přijel k domu v ulici Heydukova ve Strakonicích, kde v jednom z bytů žijí jeho známí. Aniž by je informoval o návštěvě, neoprávněným způsobem jim vnikl do bytu. Když se známí vrátili domů, z nezvané návštěvy radost neměli a muže vyzvali, aby byt okamžitě opustil a zavolali policii. „Muž z bytu odešel, ale odjet na kradeném kole už nestačil. Policejní hlídka ho před domem zadržela. Provedený orientační test na návykové látky ukázal u muže pozitivitu na THC a amfetamin/metamfetamin,” sdělila Nováková.

Zadržený skončil v policejní cele a nyní je vazebně stíhán ze spáchání trestných činů krádež, porušování domovní svobody a zločinu loupež, za který mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody na dva roky až deset let.