Muzejní noc zakončí ohňová show!

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Rozverní komedianti na chůdách, škola žonglování, malování loutek i živá hudba vás provedou muzejní nocí, během níž budou přístupné i všechny výstavy a expozice. A na závěr ozáří Jihočeské muzeum The Cube!

V úvodu vás přivítají rozverní pouliční komedianti na chůdách ze společnosti Chůdadlo, které bude následovat zábavná kejklířská pohádka pro děti i dospělé Brémští cirkusanti. Pojednává o starých a zdánlivě nepotřebných cirkusových zvířátkách, která prchnou zlému principálovi. Díky tomu, že spojí své síly, porazí zlé loupežníky a založí si vlastní cirkus. Pro všechny bude na venkovním prostranství dostatek míčků a kuželů, abyste si mohli vyzkoušet žonglování. V další části programu zjistíte, jak se vyrábějí loutky a malují jejich hlavičky, což si budete moci vyzkoušet a na památku odnést domů. Přednáškový sál v přízemí nabídne výrobu vlastních odznaků a fotokoutek s rozličnými rekvizitami, kde si můžete pořídit upomínkový snímek z Muzejní noci.

Co by to bylo za Muzejní noc bez divadelních představení, viďte? Pohádkovou detektivku Kloboučkový/ponožkový fantom odehraje Jakub Lada Vavřina alias Divadlo potulného čajovníka a Čertovskou pohádkou pobaví Divadlo Studna pod vedením Josefa Kašpara. Muzejní noc začíná v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích 27. května v 17 hodin a o její závěr se postará ohňová show The Cube!