Mladý muž se zbraní ohrožoval na náměstí skupinu lidí

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Policejní zákrok si v pátek večer na Náměstí Přemysla Otakara II. kolem dvaadvacáté hodiny vyžádal policisty se zbraněmi v rukou. Podle informací policie se zde pohyboval muž se střelnou zbraní v ruce, který ohrožoval skupinku lidí.

Jak uvedl policejní mluvčí Jiří Matzner, projíždějící hlídku policie, která monitorovala dodržování veřejného pořádku v rámci Majálesu, zastavil dvacetiletý mladík se závažnou informací, že se v podloubí pohybuje muž ve světlém oblečení, který drží v ruce střelnou zbraň a ohrožuje s ní skupinu lidí.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Policisté okamžitě reagovali a v označeném prostoru spatřili muže, který držel krátkou střelnou zbraň v levé ruce podél nohy. Na výzvu policistů, aby zbraň odhodil, muž zareagoval. Policisté muže zadrželi a eskortovali na obvodní oddělení. Zbraň zajistili,” popsal zákrok Matzner. Následně policisté zjistili, že dvacetiletý muž z Českokrumlovska je pod vlivem návykových látek. Zajištěnou zbraní je plynová pistole GAP 9 milimetrů.

Muž měl se zbraní v podloubí náměstí ohrožovat skupinu lidí, podezřelý je tak z trestného činu nebezpečného vyhrožování. „Ostatní úkony následovaly, až nebyl podezřelý mladík ovlivněn žádnou omamnou či návykovou látkou. Muži, který duchapřítomně zastavil policisty, patří velké poděkování,” dodal policejní mluvčí.