Plavská v Českých Budějovicích byla uvedena do provozu o měsíc dříve

Plavská ulice - ilustrační foto (zdroj c-budejovice.cz)

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Ve středu 1. června 2022 byla s měsíčním předstihem oproti zbytku stavby uvedena do provozu Plavská v Českých Budějovicích. Po rekonstrukci první části roudenské radiály, která proběhla před dvěma lety, se nyní v předstihu otevírá i druhá etapa rekonstrukce. Tedy více než osm set metrů dlouhý úsek od křižovatky L. M. Pařízka a Lidické třídy.

„Záleží nám na tom, aby rekonstrukční práce na jihočeských silnicích zatěžovaly řidiče co nejméně. Jedním z našich nejzásadnějších požadavků směrem ke zhotovitelům proto byla možnost předčasného zprovoznění Plavské k 1. červnu. To se podařilo a Jihočeši tak mohou komunikaci již ode dneška využívat. A to i přesto, že zde ještě pokračují práce na úpravách parkovišť a chodníků včetně přechodů,“ zdůraznil náměstek hejtmana pro oblast investic Tomáš Hajdušek. Ubezpečil také, že oprava vozovky na přejezdu u jižní zastávky, která je plánovaná na termín velké železniční výluky v červenci, už se obejde bez větších dopravních omezení a Plavská zůstane průjezdná.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Cílem stavebních úprav komunikace Plavská bylo zvýšení bezpečnosti. Původní silnice totiž nebyla přizpůsobena pro chodce a cyklisty, takže zde v posledních několika letech zde bohužel došlo ke dvěma fatálním dopravním nehodám. Navíc měla na mnoha místech nevyhovující šířkové parametry, takže protijedoucí nákladní vozidla včetně MHD musela při míjení velmi významně zpomalit, aby se mohla bezpečně minout. Celková délka obou etap rekonstruovaného úseku je 1962 m a celkové vynaložené náklady za Jihočeský kraj byly 52,5 milionu korun.