Vodáci na Vltavě nalezli utonulého muže

Vodáci na Vltavě nalezli utonulého muže (zdroj Policie ČR)

ČESKOKRUMLOVSKO – Ve čtvrtek v dopoledních hodinách přijali policisté na lince tísňového volání informaci o nálezu mrtvého muže v řece Vltavě. Tělo z vody vytáhli policejní potápěči. Policistům se muže podařilo ztotožnit. Příčinou úmrtí bylo zřejmě utonutí.  

Jak uvedla policejní mluvčí Štěpánka Schwarzová, na policisty se obrátil člen vodáckého kurzu s tím, že pluli směrem ze Zlaté Koruny na Holubov. „Tělo se nacházelo uprostřed řeky. Na místo ihned vyjeli policisté z obvodního oddělení Český Krumlov, českokrumlovští kriminalisté a také policejní potápěči ze zásahové jednotky jihočeského policejního ředitelství, kteří mrtvého muže vytáhli na břeh,” popsala Schwarzová.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

Policistům se podařilo jej ztotožnit. „Jedná se o staršího muže z Českokrumlovska. Pravděpodobnou příčinou úmrtí je utonutí. Přesnou příčinu úmrtí stanoví až nařízená zdravotní pitva,” dodala policejní mluvčí. Případem se nyní zabývají českokrumlovští kriminalisté.