Na Lipensku se zřítil paragladista. Letěl pro něj vrtulník

ilustrační foto (zdroj pixabay.com)

ČESKOKRUMLOVSKO – V neděli po poledni vyjížděli policisté i zdravotnická záchranná služba na Lipno nad Vltavou. Došlo zde k pádu paragladisty. I přes prvotní úspěšnou resuscitaci muž bohužel následkům svých zranění v nemocnici podlehl.

Bližší informace sdělila mluvčí policie Martina Joklová. Ta uvedla, že k neštěstí došlo v katastru obce Lipno nad Vltavou v blízkosti Království lesa na Slupečném vrchu. Na místo byla povolán i vrtulník letecké záchranné služby.

Staňte se členy FB skupiny Život v Jihočeském kraji a žádná zpráva z kraje vám neunikne. Sledujte nás na Twitteru, kde pro vás připravujeme plejádu pestrých zpráv.

„Muž utrpěl při pádu závažná mnohočetná poranění a došlo u něj k selhání životních funkcí. Díky včas poskytnuté kardiopulmonální resuscitaci došlo k obnově oběhu. Záchranáři muži poskytli akutní přednemocniční resuscitační péči a v kritickém stavu byl letecky transportován na anesteziologicko-resuscitační oddělení nemocnice v Českých Budějovicích,” popsala zásah mluvčí jihočeské záchranné služby Zuzana Fajtlová. Čtyřiačtyřicetiletý paraglidista bohužel utrpěl natolik vážná zranění, kterým v nemocnici podlehl.

Leteckou nehodu si převzala Letecká amatérská asociace ČR, která bude přesnou příčinu neštěstí zjišťovat.