Na hasičských slavnostech uvidíte i spanilou jízdu historickou technikou

JINDŘICHŮV HRADEC – Dvě významná výročí, dvě místa ve městě a spousta zábavy. Na co se během hasičských oslav můžete těšit? Spanilá jízda hasičskou technikou, ukázky TFA, vyprošťování osob i slaňování. Tak neseďte doma a přijďte oslavit 150. výročí Sboru dobrovolných hasičů a 50. výročí od založení profesionálních hasičů v Jindřichově Hradci!

Program na Náměstí Míru začne v 10 hodin. Uvidíte tu ochranné obleky, Soptíci z Hamru předvedou požární útok a SDH Záhoří chystá ukázku zásahu historickou technikou. Znáte silový víceboj TFA? Tahle anglická zkratka znamená “nejtvrdší hasič přežije”, tak se na něj přijďte podívat. Druhým místem je stanice v ulici U Knihovny. Od 13. hodin tu uvidíte postup vyprošťování osob z havarovaných vozidel, lezecké vybavení a postup slaňování za účelem záchrany osob.

Oslavy 150. let od založení Sboru dobrovolných hasičů a 50. let od založení profesionálních hasičů v Jindřichově Hradci budou 11. června zahrnovat i dvě spanilé jízdy městem historickou a novodobou hasičskou technikou, či ukázku připravenosti na zásah v případě zjištění nebezpečné látky.