Poznejte všechny chutě Francie na festivalu

ČESKÉ BUDĚJOVICE – Ať už jste nebo nejste vášniví milovníci francouzské a frankofonní kultury, festivalu Bonjour Budějovice se můžete zúčastnit všichni. Ochutnáte francouzská vína, belgická piva a cidery, nebo raději vyrazíte za hudbou? Oslava přátelství mezi Českými Budějovicemi a francouzským Lorientem právě začíná!

Asi se shodneme, že víno je nezbytnou součástí francouzské gastronomie, viďte? Objevit všechny její jemnosti prostřednictvím ochutnávky červených a bílých vín z různých francouzských regionů budete moci v ulici Dr. Stejskala.

Místní umělce zve do svých prostor už pravidelně Alliance française. Na Náměstí Přemysla Otakara II. tak uvidíte různá díla umělce Yppahhappy, který se věnuje především street-artu a malbě na plátno. Na tomto místě také ochutnáte různé druhy belgického piva doprovázené různými sýry. A abyste objevili všechny jemnosti slavných belgických piv, provede vás celým večerem François Lebrun.

Přestože jeho produkce je ve srovnání s pivem stále nízká, zájem Čechů o cider stále roste. Ať už patříte mezi ty, kteří tento tradiční francouzský nápoj ochutnali, nebo se teprve chystáte, vydejte se do Panské ulice. Právě tam vás čeká ochutnávka tohoto lehkého ovocného nápoje, kterému rozhodně nechybí charakter.

Během festivalu Bonjour Budějovice najdete od 13. do 19. června na různých místech v centru města také všechny hudební styly a milovníci francouzské kultury si jistě nenechají ujít francouzský trh na Piaristickém náměstí!