Kam vyrazíte za dračími loděmi?

JIŽNÍ ČECHY – Protože se v červnu se závody dračích lodí roztrhl pytel, pojďme se podívat, kam se za nimi můžete vydat. A nebojte se, nemusíte se hned přihlašovat do závodu, i když i to je možné. Třeba si jen chcete užít zábavné odpoledne s rodinou při fandění, nebo lovíte zajímavé fotografie, o které jistě nebude nouze.

Draci mezi mosty se budou prohánět v Českých Budějovicích na soutoku Vltavy a Malše u Sportovní haly. Dvoudenní akce začíná 17. června v 10 hodin závodem juniorských školních posádek a končí 18. června v 18 hodin závodem započítávaným do celorepublikového žebříčku Národního poháru dračích lodí.

Pro několik posádek je ještě místo na závodech dračích lodí v Táboře. Konají se 19. června na Knížecím rybníku a přihlásit se můžete v Infocentru na Žižkově náměstí. Tým každé lodi tvoří osmnáct členů posádky, z toho minimálně čtyři ženy a bubeník.

Po roce opět vyrazí draci i na hladinu řeky Vltavy mezi týnskými mosty. Na čtvrtý ročník napínavých závodů firemních posádek se vydejte i s dětmi, protože tu bude dost zábavy i pro ně. Třeba skákací hrad a aby mohly udržet draky na uzdě, bude k dispozici i malování na obličej. Dračí lodě v Týně nad Vltavou startují u hospůdky Kácovská věž 25. června v 11 hodin.